Aktualności

Chełm: Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Data publikacji 20.08.2018

O tym, że wręczenie korzyści majątkowej to przestępstwo przekonał się 42-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w zamian za odstąpienie policjantów od czynności służbowych zaoferował im pieniądze. Wcześniej został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale też za próbę wręczenia korzyści majątkowej.

Wczoraj wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Żmudzi zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Majdan Leśniowski samochód marki Volkswagen Passat. Podczas kontroli od kierującego 42-letniego obywatela Ukrainy mundurowi wczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności mężczyzna wyjął z portfela pieniądze, które położył pomiędzy siedzenia. Powiedział przy tym, aby odstąpili od dalszych czynności i pozwolili mu pojechać dalej.

Policjanci zatrzymali kierowcę, zabezpieczyli też pieniądze. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Kierowca musi się liczyć również z odpowiedzialnością za jazdę na podwójnym gazie.

E.C.

Powrót na górę strony