Aktualności

Włodawa: Wybierz najlepszego dzielnicowego

Data publikacji 19.08.2018

„Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy powiatu włodawskiego 2018” - pod takim hasłem rusza plebiscyt organizowany przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie wspólnie z gazetą " Nowy Tydzień" . Prezentujemy sylwetki ośmiu dzielnicowych, na których można oddawać swoje głosy. Wystarczy wypełnić kupon zamieszczony w Nowym Tygodniu lub wysłać sms z numerem swojego faworyta.

Zasady konkursu są proste. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić kupony i dostarczyć  je do redakcji "Nowego Tygodnia" lub do skrzynek umieszczonych w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie, w Posterunku Policji w Woli Uhruskiej lub Komisariacie Policji w Urszulinie.

Kupony będą drukowane na łamach Nowego Tygodnia przez sześć najbliższych tygodni. Swoje głosy można też oddawać za pomocą telefonu. By to zrobić, należy wysłać sms na numer 72068 w jego treści wpisując: TC.NTWL.Imię i nazwisko dzielnicowego np. TC.NTWL.Damian Tymosiewicz.

Konkurs potrwa do 24 września. Zachęcamy do wzięcia udziału i oddawanie głosów.

A oto sylwetki naszych dzielnicowych:

Dzielnicowi KPP we Włodawie

1. st. asp. Damian Tymosiewicz - rejon I (miasto Włodawa)

2. a st. sierż. Bożena Zaprzaluk - rejon II (miasto Włodawa)

3. asp. szt. Tomasz Tureniec – rejon III (gmina Włodawa)

4. a st. sierż. Anna Tomasiewicz – rejon IV (gminy Hanna i Wyryki)

Dzielnicowy PP w Woli Uhruskiej

5. mł. asp. Michał Pyrzyna – rejon V (gmina Wola Uhruska)

Dzielnicowy KP w Urszulinie

6. mł. asp. Piotr Żmuda – rejon VI (gmina Hańsk)

7. asp. szt. Radosław Sadowski – rejon VII (gmina Urszulin)

8. mł. asp. Leszek Hodun – rejon VIII (gmina Stary Brus)

O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje.

Praca dzielnicowego to służba wymagająca od funkcjonariusza zarówno przygotowania merytorycznego, jak i umiejętności interpersonalnych: łatwego nawiązywania kontaktów, empatii, wrażliwości na problemy innych, odporności na stres, czy rozwiązywania konfliktów. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.

Policjanci odwiedzają codziennie podległe im dzielnice i osiedla w miastach, rejony na terenie małych wiosek. Rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad. Szerokie kontakty ze społeczeństwem umożliwią pozyskanie informacji na temat obecnych zagrożeń i oczekiwań mieszkańców. Z drugiej zaś strony stanowią źródło cennej wiedzy dla innych pionów policyjnych. Dlatego też misją dzielnicowego jest utrzymanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami: po to, by  poznawać otaczające środowisko i grupy społeczne w celu diagnozowania uciążliwych zjawisk i przeciwdziałanie im, a także po to, by wzbudzać zaufanie, nie tylko do siebie, ale i całej Policji.
 

BS

 

Powrót na górę strony