Włodawa: Wybierz najlepszego dzielnicowego
„Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy powiatu włodawskiego 2018” - pod takim hasłem rusza plebiscyt organizowany przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie wspólnie z gazetą " Nowy Tydzień" . Prezentujemy sylwetki ośmiu dzielnicowych, na których można oddawać swoje głosy. Wystarczy wypełnić kupon zamieszczony w Nowym Tygodniu lub wysłać sms z numerem swojego faworyta.
Kupony będą drukowane na łamach Nowego Tygodnia przez sześć najbliższych tygodni. Swoje głosy można też oddawać za pomocą telefonu. By to zrobić, należy wysłać sms na numer 72068 w jego treści wpisując: TC.NTWL.Imię i nazwisko dzielnicowego np. TC.NTWL.Damian Tymosiewicz.
Konkurs potrwa do 24 września. Zachęcamy do wzięcia udziału i oddawanie głosów.
A oto sylwetki naszych dzielnicowych:
Dzielnicowi KPP we Włodawie
1. st. asp. Damian Tymosiewicz - rejon I (miasto Włodawa)
2. a st. sierż. Bożena Zaprzaluk - rejon II (miasto Włodawa)
3. asp. szt. Tomasz Tureniec – rejon III (gmina Włodawa)
4. a st. sierż. Anna Tomasiewicz – rejon IV (gminy Hanna i Wyryki)
Dzielnicowy PP w Woli Uhruskiej
5. mł. asp. Michał Pyrzyna – rejon V (gmina Wola Uhruska)
Dzielnicowy KP w Urszulinie
6. mł. asp. Piotr Żmuda – rejon VI (gmina Hańsk)
7. asp. szt. Radosław Sadowski – rejon VII (gmina Urszulin)
8. mł. asp. Leszek Hodun – rejon VIII (gmina Stary Brus)
O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Rolą dzielnicowego jest bowiem dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności w rejonie, w którym pracuje.
Praca dzielnicowego to służba wymagająca od funkcjonariusza zarówno przygotowania merytorycznego, jak i umiejętności interpersonalnych: łatwego nawiązywania kontaktów, empatii, wrażliwości na problemy innych, odporności na stres, czy rozwiązywania konfliktów. Zadania, które podejmuje dzielnicowy są trudne, bowiem on sam na co dzień styka się z różnymi zjawiskami patologicznymi jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Jest to praca użyteczna i potrzebna.
Policjanci odwiedzają codziennie podległe im dzielnice i osiedla w miastach, rejony na terenie małych wiosek. Rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad. Szerokie kontakty ze społeczeństwem umożliwią pozyskanie informacji na temat obecnych zagrożeń i oczekiwań mieszkańców. Z drugiej zaś strony stanowią źródło cennej wiedzy dla innych pionów policyjnych. Dlatego też misją dzielnicowego jest utrzymanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami: po to, by poznawać otaczające środowisko i grupy społeczne w celu diagnozowania uciążliwych zjawisk i przeciwdziałanie im, a także po to, by wzbudzać zaufanie, nie tylko do siebie, ale i całej Policji.
BS