Aktualności

Krasnystaw: Piknik Służb Mundurowych dla Niepodległej

Data publikacji 16.08.2018

W środę w Krasnymstawie odbył się „Piknik Służb Mundurowych dla Niepodległej”. Każdy z przybyłych gości mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz pokazów sprzętu i wyposażenia służb, można było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, zabawach, zjeść poczęstunek czy oznakować rower. Atrakcją była również możliwość oglądania panoramy Krasnegostawu z wysięgnika wozu strażackiego.

    Wczoraj na terenie Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie odbył się Piknik Służb Mundurowych. Uroczystego otwarcia o godzinie 15:00 dokonała Pani Poseł na Sejm RP Teresa Hałas, która była inicjatorką przedsięwzięcia. W imprezie udział wzięli Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Nadleśnictwo, Służba Więzienna, Jednostka Strzelecka 2011 im. Cichociemnych Plut. Z. S.. Organizatorzy zadbali o to, by każdy z gości znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych zorganizowane były liczne konkursy z nagrodami. Dzieci mogły sprawdzić się w konkursach m.in. wiedzy historycznej, wiedzy o ruchu drogowym, wziąć udział w leśnym kole fortuny oraz zabawach dydaktycznych. Nieco starsi goście mogli spróbować rzutu granatem ćwiczebnym, obejrzeć broń palną, sprzęt strażacki,  wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego, a także konkursie strzeleckim. Dodatkowo prezentowane były filmy promujące pracę poszczególnych służb.

    Ponadto można było zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie przez mundurowych, zwiedzić wozy służbowe, poznać historyczne umundurowanie czy obejrzeć z wysięgnika strażackiego panoramę miasta. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się także policyjna akcja znakowania rowerów. Na koniec zarówno uczestnicy jak i organizatorzy bawili się wspólnie na „żołnierskiej potańcówce”, na której dominowały stroje z lat 20-tych ubiegłego stulecia.  

P.W.

Powrót na górę strony