Aktualności

Biała Podl.: Podziękował za pomoc okazaną przez dzielnicowego

Data publikacji 09.08.2018

„Składam serdeczne podziękowania za pomoc okazaną mi przez mł. asp. Daniela Zasadzkiego (…) Jestem zbudowany jego postawą i zaangażowaniem”- takimi między innymi słowami postawę dzielnicowego określił mieszkaniec Białej Podlaskiej, w liście który wpłynął na ręce szefa bialskich policjantów. Funkcjonariusz podczas interwencji przeprowadzonej w mieszkaniu autora listu poczuł ulatniający się gaz i natychmiast zareagował. Pomógł wywietrzyć mieszkanie oraz wezwał na miejsce właściwe służby. Dodatkowo po kilku dniach policjant powrócił pod ten adres, by upewnić się, czy wszystko jest już w porządku.

Do interwencji z udziałem funkcjonariusza doszło pod koniec lipca na terenie Białej Podlaskiej. Dzielnicowy zjawił się u mieszkańca miasta, w związku ze zgłoszonymi nieporozumieniami sąsiedzkimi. Jednak uwagę policjanta przykuł zapach ulatniającego się gazu. Policjant natychmiast zareagował. Pomógł wywietrzyć mieszkanie oraz wezwał na miejsce właściwe służby, które potwierdziły podejrzenia policjanta. Dopiero, gdy wiedział że mężczyzna jest bezpieczny zakończył swoje działania.

Po kilku dniach powrócił pod ten adres by upewnić się, że mężczyzna miasta nie ma żadnych problemów z instalacją. W związku z tym zdarzeniem na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej wpłynęły pisemne podziękowania  dla policjanta.

On sam, nie widzi w swoim zachowaniu niczego wyjątkowego. Twierdzi, że każdy na jego miejscu postąpiłby dokładnie tak samo.  Mł. asp. Daniel Zasadzki obowiązki dzielnicowego pełni od ubiegłego roku i jak mówi satysfakcję daje mu możliwość niesienia pomocy mieszkańcom.

BSP

 

Powrót na górę strony