Aktualności

Zamość: 28-latek odpowie za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 26.07.2018

Zamojscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju, do którego doszło na jednym z osiedli w Zamościu. Napastnik uderzając 66-latka metalową rurką próbował wyrwać mu reklamówkę. Został spłoszony i uciekł. Jednak już kilka minut po zdarzeniu został zatrzymany przez mundurowych, ukrył się w bagażniku samochodu. Wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Dyżurny zamojskiej jednostki został powiadomiony, że na terenie jednego z zamojskich osiedli 66-letni mężczyzna idący wspólnie ze znajomą został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnik uderzał go metalowa rurką i próbował wyrwać niesioną przez niego reklamówkę. Jednak został spłoszony przez świadków i uciekł. Policjanci już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który ukrył się w bagażniku zaparkowanego nieopodal samochodu.   

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Zamość. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Zamościu, który wczoraj przedstawił 28-latkowi zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci i Prokurator wnisokowali do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet na 15 lat.

D.K-B.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony