Aktualności

KWP: Nietypowe kontrole w dniu Bezpiecznego Kierowcy

Data publikacji 25.07.2018

25 lipca obchodzimy "Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Tradycyjnie tego dnia policjanci włączają się w szereg akcji profilaktycznych, podczas których zwracają uwagę na właściwe zachowania na drodze, przestrzeganie przepisów prawa, tolerancję i kulturę jazdy. W akcję organizowaną przez mundurowych z KWP w Lublinie włączyły się najpiękniejsze kobiety Lubelszczyzny - Maria Łuszczak- Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk- I Vicemiss Lubelszczyzny 2018, Finalistka Miss Polski 2018.

25 lipca obchodzony jest "Dzień Bezpiecznego Kierowcy".  Policjanci ruchu drogowego w całym województwie prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne, których adresatami są właśnie kierujący. Trzeźwość, przestrzeganie przepisów, zrozumienie dla innych użytkowników, kultura jazdy i szacunek to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo na naszych drogach. Niech ten Dzień będzie także dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych.

W działania lubelskich policjantów włączyły się dzisiaj najpiękniejsze kobiety Lubelszczyzny - Maria Łuszczak - Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk - I Vicemiss Lubelszczyzny 2018, Finalistka Miss Polski 2018. Podczas prowadzonych kontroli przez policjantów Panie wręczały kierującym jednorazowe alkotesty. 

Przy tej okazji przypominamy! Na drodze jest miejsce dla wszystkich. Podczas podroży kierowcy powinni pamiętać o ostrożności, cierpliwości i dostosowaniu prędkości jazdy do warunków drogowych. Pamiętajmy także o tym, że im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Wyruszając w drogę pamiętajmy, że należy być wypoczętym i trzeźwym oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu.

W 2017 roku na drogach Lubelszczyzny doszło do 1239 wypadków, w których 157 osób poniosło śmierć a 1429 odniosło obrażenia. Sami kierujący będący pod działaniem alkoholu spowodowali 112 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 133 zostało rannych.

R.L.R.

KMP w Zamościu: Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Zamościu

KPP w Parczewie: Działania profilaktyczne policjantów w dzień Świętego Krzysztofa – Patrona Kierowców

KPP w Świdniku: Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Dzień Św. Krzysztofa

KPP w Kraśniku: Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Chroń Swoje Życie!

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.51 MB)

Powrót na górę strony