Aktualności

Łuków: Wpadka rowerowych złodziei

Data publikacji 15.07.2018

Dzięki informacji przekazanej dyżurnemu, łukowscy mundurowi zatrzymali nastolatka, który chciał ukraść rower. Młodzieniec został zatrzymany podczas pościgu. Okazało się, że niespełna 17-latek ze swym starszym kolegą od kilku dni kradli jednoślady w Łukowie. Policjanci odzyskali już dziewięć skradzionych rowerów. Sprawa ma charakter rozwojowy, mundurowi sprawdzają wszystkie zgłoszenia dotyczące podobnych przestępstw i ustalają, czy zatrzymany nastolatek i jego starszy kolega mają z nimi związek.

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce  ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy zauważyli z oddali młodego mężczyznę. Ten, widząc policyjny samochód zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów policjanci zatrzymali uciekającgo. Okazało się, że był to niespełna 17-latek z gminy Łuków.

Nastolatek wmawiał mundurowym, że nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek kradzieżami rowerów. Jednak ci nie wierząc w jego zapewnienia, sprawdzili teren zamieszkiwanej przez niego podłukowskiej posesji. Funkcjonariusze znaleźli tam kilka rowerów, które ostatnio były skradzione na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że nastolatek rowery kradł ze swym 24-letnim kolegą z gminy Krzywda. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zatrzymali też i jego. Ten także przekonywał, że nie ma nic wspólnego z kradzieżami. Jednak po sprawdzeniu miejsc,  gdzie przebywał 24-latek, mundurowi odnaleźli kolejne jednoślady.

Łukowscy policjanci odzyskali łącznie dziewięć skradzionych rowerów, które już niedługo powrócą do właścicieli. Sprawa ma charakter rozwojowy, mundurowi sprawdzają dokładnie wszystkie zgłoszenia dotyczące podobnych przestępstw, do jakich dochodziło ostatnio w regionie, ustalają czy zatrzymany nastolatek i jego starszy kolega mają z nimi związek.

Wkrótce 24-latek i jego niespełna 17-letni kolega będą odpowiadali przez sądem za liczne kradzieże jednosladów.

MJ.

Powrót na górę strony