Aktualności

Biała Podl: Bezpiecznie na Wschodzie! Świeć życiem bezpieczny biegaczu!”

Data publikacji 07.07.2018

Bialscy policjanci uczestniczyli w tworzeniu i realizacji spotu poświęconego bezpieczeństwu pieszych i ich widoczności na drodze. Chcieliśmy zwrócić uwagę jak dużą rolę w kwestii bezpieczeństwa odgrywają odblaski. „Bezpiecznie na Wschodzie! Świeć życiem bezpieczny biegaczu!”, to pierwszy z cyklu filmów promujących bezpieczne zachowania na drodze.

Sezon letni w pełni. Na naszych drogach wielu jest pieszych, którzy niestety nadal zapominają o korzystaniu po zmierzchu z elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego powstał pierwszy z cyklu filmów promujących bezpieczne zachowania.

W realizację spotu „Bezpiecznie na Wschodzie! Świeć życiem bezpieczny biegaczu!”  włączyły się: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej oraz Portal Informacyjny Radio Biper Biała Podlaska.   Pomysłodawcą projektu jest Specjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Bogumił Lubański.

Film skierowany jest do pieszych w tym również biegaczy, jakich spotkać można na drogach całej Polski. Pokazuje w prosty i przejrzysty sposób jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Bez nich osoba prowadząca samochód może zauważyć pieszego z odległości około 20-40 metrów. Natomiast, używając prawidłowo odblasku pieszy staje się widoczny z dużo większej odległości. Wzrasta ona wówczas do 150 metrów. Bardzo często te dodatkowe metry dają kierowcy czas na podjęcie manewru - manewru ratującego życie i zdrowie.

B.S-P.

Ładowanie odtwarzacza...