Łęczna: Niesprawny autokar przyjechał po dzieci - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Niesprawny autokar przyjechał po dzieci

Data publikacji 26.06.2018

Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i odpryski w szybie czołowej – to tylko niektóre z usterek, które ujawnili mundurowi podczas sprawdzania stanu technicznego autokaru, który przyjechał po dzieci w Łęcznej. Niesprawny autokar przyjechał z Nowego Targu aby zabrać dzieci w góry. Dodatkowo autokar podjechał po dzieci nieposprzątany – ze śmietników wysypywały się odpadki i puszki po piwie, zaś luki bagażowe były brudne. Wycieczka z opóźnieniem lecz sprawnym i bezpiecznym drugim pojazdem wyruszyła w drogę.

     Łęczyńska drogówka przeprowadziła kontrolę autokaru, który miał zawieźć w góry dzieci będące podopiecznymi MOPS w Łęcznej. Zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych, braki w oświetleniu i odpryski w szybie czołowej – to tylko niektóre z usterek, które ujawnili mundurowi podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu. Dodatkowo autokar podjechał po dzieci nieposprzątany – ze śmietników wysypywały się odpadki i puszki po piwie, zaś luki bagażowe były brudne.

    Kierowca autokaru został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu oraz nie dopuszczono go do ruchu. Co ciekawe – niesprawny autokar aby zabrać dzieci przejechał kilkaset kilometrów. Z ustaleń policjantów wynikało, że przygotowała go firma z Nowego Targu. Aby nie psuć dzieciom wypoczynku inny przewoźnik podstawił drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu nie budził zastrzeżeń. Wycieczka z opóźnieniem lecz w sprawnym i bezpiecznym pojeździe wyruszyła w drogę.

    Policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali konieczność skontrolowania autobusu. Funkcjonariusze oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.

M.G.