Zamość: Czujny sąsiad uratował życie kobiecie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Czujny sąsiad uratował życie kobiecie

Data publikacji 22.06.2018

83-latka będąc na balkonie zasłabła i potrzebowała natychmiastowej pomocy. Leżącą na balkonie kobietę zauważył sąsiad i nie zwlekając zadzwonił na numer 112. Strażacy wspólnie z policjantami wyważyli drzwi, a załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala. Gdyby nie czujność sąsiada i jego natychmiastowa reakcja mogłoby się to skończyć tragicznie.

Wczoraj na jednym z zamojskich osiedli mężczyzna zauważył, że na jednym z balkonów leży 83-letnia kobieta. Przypuszczał, że coś jej się stało i może potrzebować pomocy. Nie zwlekając zadzwonił na numer alarmowy. Nie pomylił się, kobieta była przytomna, jednak potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej.

83-latka znajdowała się w mieszkaniu zamkniętym od środka. Dlatego też strażacy wspólnie z policjantami wyważyli drzwi, a następnie wspólnie z załogą karetki pogotowia przez mieszkanie weszli na balkon. Po wstępnych badaniach okazało się, że starszą kobietę należy przetransportować do szpitala. Trafiła więc na szpitalny oddział ratunkowy.

D.K-B.