Puławy: Czujny dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Czujny dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 21.06.2018

O tym, że przed sprawiedliwością się nie ucieknie, a przed czujnym okiem dzielnicowego tym bardziej przekonał się 25-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, który w ostatnim czasie sprowadził się do naszego miasta. Dzielnicowy z Puław szybko zauważył nową osobę na terenie swojej dzielnicy i dowiedział się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Wczoraj 25-latek został zatrzymany i trafił już do Zakładu Karnego.

Na nowego mieszkańca uwagę zwrócił dzielnicowy z Puław, który ma już na koncie kilka nietypowych zatrzymań osób poszukiwanych. Funkcjonariusz najpierw dowiedział się, że w rejonie jego dzielnicy pojawiła się nowa rodzina, a następnie uzyskał informację, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ten sprowadził się z województwa świętokrzyskiego, z powiatu opatowskiego będąc przekonanym, że w Puławach ukryje się przed organami ścigania. Jak widać, nie docenił swojego nowego dzielnicowego.

Wczoraj po południu, w ramach służby obchodowej dzielnicowy zauważył jadącego audi 25-latka i wspólnie z drugim dzielnicowym zatrzymali go do kontroli. Od tego momentu kierowca audi pogrążał się coraz bardziej. Najpierw podał dane brata, a po zweryfikowaniu tego przez policjantów nie mógł sobie przypomnieć jak się nazywa. Gdy przypomniał sobie swoje dane, zapomniał co stało się z jego prawem jazdy.

Po sprawdzeniu, okazało się, że zostało mu ono zatrzymane za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i aktualnie mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawdzenie jego osoby w policyjnych systemach potwierdziło, że 25-latek ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, okazało się, że jechał samochodem, który miał dwie różne tablice rejestracyjne. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia będzie odpowiadał przed Sądem, a za poprzedni czyn trafił już do Zakładu Karnego.

E.R.K.