Aktualności

Puławy: Wjechał busem w dom

Data publikacji 21.06.2018

W miejscowości Kłoda kierowca busa marki Ford Transit zjechał z drogi, „wykosił płot”, a następnie uderzył w drzewo i dom znajdujący się na posesji, w którym przebywała właścicielka. Na szczęście skończyło się tylko na strachu. Niegroźne obrażenia odniosła natomiast pasażerka forda. Mężczyzna był trzeźwy.

O zdarzeniu dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony wczoraj około godziny 13:00. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że w miejscowości Kłoda kierowca busa wjechał w drewniany dom.

Jako pierwszy na miejsce przyjechał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kurowie. Funkcjonariusz pomógł zakleszczonej w samochodzie pasażerce wydostać się na zewnątrz i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej. Uspokoił też przestraszoną właścicielkę domu.

Jak ustalili policjanci kierowca pojazdu marki Ford Transit na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot, a następnie w drzewo znajdujące się na sąsiedniej posesji, po czym ostatecznie zatrzymał się na domu.

Uderzenie samochodu w drewniany budynek było tak silne, że wewnątrz budynku, w pokoju przewróciła się szafa. Na szczęście właścicielce mieszkania nic się nie stało. Pasażerka forda trafiła do szpitala, skąd wyszła po badaniach i opatrzeniu niegroźnych obrażeń.

Kierowca busa, 59-latek z gminy Kurów był trzeźwy. Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić dlaczego zjechał z drogi i uderzył w płot, a następnie w drzewo i w dom. Został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło sześć punktów karnych. 

E.R.K.

Powrót na górę strony