Parczew: „Pieczarki ratują życie” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: „Pieczarki ratują życie”

Data publikacji 19.06.2018

Policjanci z parczewskiej „drogówki” prowadzili na terenie Parczewa działania profilaktyczne pod nazwą „Pieczarki ratują życie”. Akcja ma związek z ogólnopolskim programem informacyjno-edukacyjnym „Patrz i słuchaj” i skierowana jest głównie do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj na terenie Parczewa policjanci z parczewskiej jednostki prowadzili działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego programu „Patrz i słuchaj”. Happening miał na celu  uświadomić oraz  przypomnieć pieszym na  zagrożenia czyhające na nich na drogach. Policjanci mówili pieszym o niebezpieczeństwach wynikających z bezpośredniego wejścia na jezdnię przed jadące pojazdy, wchodzenia na jezdnię z poza przeszkody lub w miejscu utrudniającym widoczność czy też przechodzeniu w miejscu niedozwolonym.

Mundurowi uczulali szczególnie  młodzież o korzystaniu z telefonów komórkowych lub podobnych urządzeń w trakcie przechodzenia przez ulicę. Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawia, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też urządzenia GPS pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

W trakcie przedsięwzięcia policjanci rozdawali ulotki, kamizelki i elementy odblaskowe zarówno najmłodszym jak i tym starszym. Elementy odblaskowe pozyskano dzięki współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa z firmą „Karol Kania i Synowie”, której przedstawiciele uczestniczyli w akcji.

A.Ł.