Aktualności

Biała Podl.: Szkolenie bialskich policjantów

Data publikacji 16.06.2018

Na terenie strzelnicy Fundacji i Klubu Strzeleckiego GUARDIAN w Białej Podlaskiej odbył się trening oraz warsztaty taktyczne dla funkcjonariuszy IV kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji oraz policjantów bialskiej komendy. Policjanci szkolili się m.in. w zakresie działań zgrywających patrole policyjne oraz obsługi broni będącej na wyposażeniu pododdziału. Celem szkolenia było podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

W czwratek na terenie strzelnicy Fundacji i Klubu Strzeleckiego GUARDIAN w Białej Podlaskiej odbyło się szkolenie IV kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji oraz policjantów bialskiej komendy. Współdziałanie członków patrolu przy podejmowaniu interwencji wobec przestępcy uzbrojonego w broń palną, wzajemne wsparcie, osłanianie ogniowe czy taktyka wyjścia z pojazdu służbowego będącego pod ostrzałem, to tylko niektóre elementy omówione przez Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Andrzeja Antoniewskiego.  

Policjanci ćwiczyli również  obsługę broni zespołowej będącej na wyposażeniu pododdziału, m.in. KMPK czy karabin SWD, taktyczną zmianę magazynka czy współdziałanie w przypadku awarii broni.

Celem takich szkoleń jest podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Szkolenia pozwalają na przećwiczenie i zgranie wariantów taktycznych, od których zależeć może zdrowie i życie w trakcie rzeczywistych interwencji. 

B.S.P.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.15 MB)

Powrót na górę strony