Aktualności

Chełm: Zatrzymani w związku z czynną napaścią na policjantów

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Siedliszcze, którzy zaatakowali ich podczas interwencji. W miejscu zamieszkania tych osób doszło do przemocy domowej wobec małoletniego chłopca. Mężczyźni rzucili się na funkcjonariuszy z deską zakończoną gwoździem i drewnianym kijem od szczotki. Napastnicy zostali obezwładnieni. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, którymi się posługiwali. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

    Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Siedliszcze. Policjanci z komisariatu w Rejowcu pojechali na interwencję związaną ze zgłoszeniem przemocy domowej wobec 15-letniego chłopca, który został przez domowników pobity. Na terenie posesji obecny był 42-letni ojciec i dziadkowie małoletniego. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać 42-latka w związku z podejrzeniem stosowania przemocy, osoby te zaatakowały ich deską zakończoną gwoździem, jak też drewnianym kijem od szczotki, odpychali i szarpali za mundury.

   Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani przez interweniujących funkcjonariuszy. Ojciec dziecka był pod działaniem alkoholu. Obaj byli już notowani za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz przestępstwa przeciwko wolności. 42-latek ma też na swoim koncie notowania za rozbój i kradzież z włamaniem. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
E.C.

Powrót na górę strony