Aktualności

Puławy: Kryminalni zabezpieczyli ponad 40 krzaków marihuany i kilkaset gramów suszu

Data publikacji 29.05.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Puławach zabezpieczyli ponad 40 krzaków konopi oraz kilkaset gramów suszu marihuany. Zatrzymany został 25-latek z gminy Baranów, który odpowie za uprawę, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu puławscy kryminalni realizowali czynności służbowe dotyczące uprawy i udzielania środków odurzających na terenie gminy Baranów. Na podstawie informacji własnych wytypowali, a następnie przeszukali dom i posesję zajmowaną przez 25-letniego mieszkańca tej gminy. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Na działce, pod osłoną budynku gospodarczego mężczyzna uprawiał ponad 40 krzaków konopi. Ponadto, w domu miał ukryte kilkaset gramów gotowego suszu marihuany. Można było wytworzyć z niego ponad 600 działek dilerskich.

25-latek został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów, w tym przesłuchań świadków policjanci przedstawili mu zarzuty uprawy, posiadania oraz udzielania środków odurzających w znacznej ilości. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Puławach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

E.R.K

Powrót na górę strony