Aktualności

Chełm: Zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 28.05.2018

Przypadkowi kierowcy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który jechał „całą szerokością” jezdni. Gdy skręcił na parking i się zatrzymał, jeden z nich zabrał mu kluczyki i powiadomił o tym zdarzeniu dyżurnego chełmskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Godną naśladowania postawą wykazał się kierowca samochodu marki BMW, który wczoraj po południu w miejscowości Białopole uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Żmudzi ustalili, że zgłaszający jechał w kierunku Hrubieszowa. Przed nim jechał samochód marki Seat, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. W  pewnej chwili skręcił na parking i i się zatrzymał. Wtedy zabrał ze stacyjki tego samochodu kluczyki. Mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, zadzwonił do dyżurnego komendy. Spiesząc się przekazał kluczyki innemu kierowcy, który również widział to zdarzenie.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło jego przypuszczenia. Kierujący seatem 23-letni mieszkaniec gminy Leśniowice miał w organizmie 3 promile alkoholu. Nie miał też uprawnień do kierowania, ani innych dokumentów wymaganych podczas kontroli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

E.C.

Powrót na górę strony