Aktualności

Włodawa: Dzielnicowy na XVIII Finale Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci przyłączają się do wielu przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez różne instytucje, aby w interesujący sposób przybliżyć społeczności zagadnienia z profilaktyki społecznej. Wczoraj podczas XVIII Finału Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie dzielnicowy przeprowadził prelekcję o bezpiecznym Internecie.

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Finał XVIII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej pod hasłem " "Książka spogląda spod długich rzęs ... - w stulecie nadania Polkom praw wyborczych". Przedsięwzięcie miało między innymi na celu celebrowanie Roku Praw Kobiet poprzez podkreślenie motywu kobiety w lieraturze. Kolejnym także bardzo istotnym celem imprezy kulturalnej była aktywizacja kulturalna i czytelnicza dzieci i młodzieży oraz propagowanie twórczosci artystycznej jako jednej z form spędzania wolnego czasu. 

Ważnym elementem podsumowania konkursu była prelekcja dzielnicowego asp. szt. Tomasza Tureńca, który przybliżył wszystkim zebranym zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie z uwagą słuchali rad dotyczących sposobów uniknięcia zagrożeń w sieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się film profilaktyczny Lubelskiej Policji pt. "Staś i Zosia w szkole. Bezpieczeństwo w Internecie". Na zakończenie spotkania dzielnicowy wręczył wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe ku poprawie bezpieczeństwa również na drodze. Miłym akcentem było otrzymanie z rąk dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej – Pana Jacka Żurawskiego podziękowań dla prelegenta oraz Komendy Powiatowej Policji we Włodawie za przyłączenie się do tej niezmiernie ważnej inicjatywy.


E.T.