Aktualności

Biała Podl.: Ukradł blisko 350 litrów oleju napędowego, wkrótce usłyszy zarzuty

Data publikacji 09.05.2018

Zarzuty usłyszał dzisiaj 59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież prawie 350 litrów oleju napędowego z samochodów ciężarowych. Zatrzymany został na gorącym uczynku zdarzenia. Policjanci w jego piwnicy ujawnili miejsce do przechowywania oleju napędowego. Dzisiaj mężczyzna trafi przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy na terenie Białej Podlaskiej. Około g odz. 3:00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że pracownicy jednej z bialskich firm ujęli na gorącym uczynku zdarzenia mężczyznę, który włamał się do zbiorników paliwa zaparkowanych samochodów ciężarowych. Łupem amatora cudzego mienia padło około 340 litrów oleju napędowego. Sprawca dostał się na teren firmy przez uszkodzone ogrodzenie.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Okazało się, że jest to znany bialskim funkcjonariuszom 59-letni mieszkaniec miasta. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczyli łącznie 12 plastykowych kanistrów różnej wielkości, wypełnionych skradzionym paliwem. Ujawnili również należący do sprawcy przerobiony wózek sklepowy, w którym znajdowały się przedmioty wykorzystywane przez niego.

W trakcie wykonywanych czynności, w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ujawnili przygotowane miejsce do przechowywania  skradzionego paliwa. W piwnicy budynku gospodarczego zakopane były 4 beczki z wyeksponowanymi na zewnątrz wlotami jak też osprzęt służący do przepompowywania paliwa. Może to świadczyć o tym, iż mężczyzna z nielegalnego procederu planował uczynić regularne źródło dochodu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Dzisiaj 59-latek trafi przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


BSP

Powrót na górę strony