Aktualności

Lublin: Włamali się do gołębnika

Data publikacji 02.05.2018

Kryminalni z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do gołębnika w Wojciechowie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nałęczowa w wieku 42 i 47-lat. Ich łupem padło 30 gołębi o wartości 1200 zł. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali połowę skradzionych ptaków. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do gołębnika w Wojciechowie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nałęczowa w wieku 42 i 47-lat. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ich łupem padło 30 gołębi o wartości 1200 zł. W trakcie czynności policjanci odzyskali połowę skradzionych ptaków, które wróciły do właściciela. Znajdowały się one na posesji jednego ze sprawców. Jak ustalili funkcjonariusze młodszy z mężczyzn miał w przeszłości konflikt z prawem. Był karany za paserstwo.

Mieszkańcy Nałęczowa już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli od nich gotówkę w kwocie 400 zł na poczet przyszłych kar.

K.K. 

Powrót na górę strony