Aktualności

Lublin: Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim

Data publikacji 01.05.2018

Posterunek wodny już otwarty. Tradycyjnie z końcem kwietnia i początkiem maja policjanci z KMP w Lublinie rozpoczynają służbę nad Zalewem Zemborzyckim. Policyjnych wodniaków będą wspomagać także patrole rowerowe.

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. Rozpoczynamy służbę z końcem kwietnia, a kończymy w ostatnich dniach września.   W tym roku delegowanych do pełnienia służby jest 4 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Do końca czerwca w weekendy będziemy wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lublinie.  Wraz z rozpoczęciem wakacji strażnicy miejscy będą z nami przez cały tydzień.  

Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty.  Mundurowi z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Kontrolują jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących.  Zwracają szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników.  Kontrolują wędkarzy pod kątem legalności połowu, zwalczają kłusownictwo wodne. Współpracują z WOPR, Państwową Strażą Rybacką, Strażą Leśną i Sanepidem.

Jak każdego roku policjantów z Posterunku wodnego wspomagać będą także patrole rowerowe z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.  

W ubiegłym roku nad Zlewem Zemborzyckim mundurowi przeprowadzili min:. 10 akcji ratowniczych, zatrzymanych zostało 3 poszukiwanych, zatrzymywane były osoby posiadające środki odurzające, przeprowadzono ponad 100 interwencji , ponad 500 kontroli kąpielisk i biwaków, blisko 600 kontroli przystani i wypożyczalni sprzętu wodnego.

 

Godziny pełnienia służby przez funkcjonariuszy uzależnione będą od występującego zagrożenia, pogody oraz natężenia ruchu turystycznego. Kontakt z funkcjonariuszami za pośrednictwem Dyżurnego KP 7 w Lublinie.

R.L.R.