Aktualności

Świdnik: Kolejny raz Logo wytropił narkotyki

Data publikacji 09.04.2018

Kolejny raz Logo – pies świdnickiej komendy wskazał miejsce ukrycia narkotyków. Tym razem został użyty przy przeszukaniu samochodu, w którym dwóch mieszkańców Świdnika paliło marihuanę. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci ze świdnickiej patrolówki podczas służby zauważyli samochód marki Audi zaparkowany na ul. Fabrycznej w Świdniku. Ponieważ miejsce postoju wydawało się dość nietypowe, mundurowi postanowili sprawdzić, kto znajduje się w środku pojazdu.

Okazało się, że wewnątrz siedziało dwóch mieszkańców Świdnika w wieku 20 i 21 lat, którzy na widok policjantów odrzucili szklaną lufkę nabitą suszem roślinnym. Z pojazdu wydobywał się dym o charakterystycznym zapachu marihuany.

Na miejsce został wezwany przewodnik a także jego pies służbowy Logo, który specjalizuje się w odnajdywaniu narkotyków. Logo bezbłędnie wskazał kolejne miejsce, gdzie mężczyźni ukryli kolejną działkę suszu. Badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczona substancja wykazuje właściwości marihuany. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za posiadanie środków odurzających za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny sukces czworonożnego funkcjonariusza, który w ciągu dwóch tygodni trzykrotnie wskazał miejsca ukrycia narkotyków.

E.D.

Powrót na górę strony