Biała Podl.: Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Data publikacji 05.04.2018

29 zarzutów usłyszy 36-latek z gminy Sarnaki, który włamywał się do domków i altanek ogrodowych znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Jego łupem padły m.in. lampy solarne, odzież, alkohol i domowej produkcji przetwory. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ciągu kilku ostatnich dni do bialskiej komendy wpłynęły zgłoszenia o 29 włamaniach na ogródkach działkowych. Ponieważ w każdym przypadku sposób działania sprawcy był taki sam, wszystko wskazywało na to, że włamań mogła dokonać jedna osoba. Włamywacz wybijał szyby lub wyłamywał drzwi i wchodził do domków i altanek ogrodowych. Ukradł z nich lampy solarne, odzież, alkohol, domowej produkcji przetwory i inne drobne przedmioty. Swoim działaniem spowodował powstanie strat przekraczających 2 000 zł. 

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału d.w. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Bardzo szybko ustalili, że włamywaczem jest 36-latek z gminy Sarnaki, który na przełomie marca i kwietnia gościnnie przebywał w Białej Podlaskiej. W miniony wtorek funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

Wczoraj 36-latek usłyszał zarzuty dwudziestu dziewięciu włamań, do popełnienia których się przyznał. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie dokonał więcej włamań.

W.L.