Aktualności

Radzyń Podl.: Policjanci wzięli udział w akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 29.03.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim włączyli się w Ogólnopolską Akcję „SpoKREWnieni służbą" odbywającą się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Dziś funkcjonariusze oddali krew w mobilnym punkcie z przekonaniem, iż w te sposób mogą uratować ludzkie życie.

„SpoKREWnieni  służbą” to ogólnopolska akcja, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Minister Obrony Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upamiętnienie i oddanie hołdu żołnierzom - bohaterom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski.

W inicjatywę włączyli się również radzyńscy funkcjonariusze. Dziś w mobilnym punkcie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim honorowo oddali krew. Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to inicjatywa jednorazowa, a policjanci oddają krew regularnie już od wielu lat, pomagając osobom potrzebującym. Być może oddana krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.

Te wspólne działania mają pomóc wszystkim potrzebującym, promując jednocześnie idee honorowego krwiodawstwa.

P.M.