Aktualności

Lubartów: Oddali krew dla potrzebujących i uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

Data publikacji 28.03.2018

Policjanci lubartowskiej komendy po raz kolejny pokazali, że pomoc drugiemu człowiekowi jest wpisana w służbę. Oddana przez nich krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” to niezmierne ważny gest dla osób chorych czy też ofiar wypadków. Jest to też oddanie hołdu „Żołnierzom Wyklętym”, którzy przelali krew w walce o wolną Polskę.

Dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego oraz pracownicy cywilni lubartowskiej komendy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie oddali krew.

Pomoc drugiemu człowiekowi jest wpisana w zawód policjanta. Funkcjonariusze wielokrotnie podczas swojej służby są świadkami różnego rodzaju wypadków, w których giną  ludzie, a duża ich część zostaje rannych. Dlatego też chętnie oddają to co mają najcenniejsze – krew która ratuje zdrowie i życie.

Oddając krew policjanci i pracownicy cywilni lubartowskiej komendy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”, która ma na celu zbiórkę krwi oraz oddanie hołdu „Żołnierzom Wyklętym”, którzy przelali krew w walce o wolną Polskę.

E.S.