Aktualności

Łuków: Bezakcyzowe papierosy ukrył w kominie, bańce na mleko, a nawet w zamrażarce

Data publikacji 24.03.2018

Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w piątek łukowscy policjanci. Mieszkaniec gminy Stanin nielegalne wyroby tytoniowe schował między innymi w kominie, w bańce na mleko, w zbożu, a nawet w zamrażarce. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów, Skarb Państwa straciłby blisko 21 tys. zł.

W piątek przed południem, łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, dowiedzieli się, że na posesji 77-latka przechowywane są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. By zweryfikować te ustalenia policjanci udali się do jednego z domów w gminie Stanin.

Informacje i podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W trakcie przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych mężczyzny, policjanci znaleźli ponad 1200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były między innymi w kominie, w bańce na mleko, w zbożu, a nawet w zamrażarce.

77-latek został  zatrzymany, a papierosy zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze, straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą prawie 21 tys. zł.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno - skarbowych grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

MJ.

Powrót na górę strony