Aktualności

Chełm: Nie bądźmy obojętni na osoby narażone na wychłodzenie

Data publikacji 19.03.2018

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 65-letniego mężczyzny. Jego zwłoki znalezione zostały nieopodal miejsca zamieszkania. Najprawdopodobniej przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby, które z uwagi na położenie w jakim się znalazły, mogą potrzebować naszej pomocy.

Przed nami kolejne mroźne dni i noce. Pogoda taka jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, samotnie mieszkających, schorowanych, bezdomnych czy też nietrzeźwych. Wczoraj dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok 65-letniego mieszkańca gminy Wierzbica. Ciało jego znalezione zostało nieopodal miejsca zamieszkania. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Najprawdopodobniej doszło do wychłodzenia organizmu. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji.

Policjanci w codziennej służbie realizują zadania związane z podejmowaniem interwencji wobec osób, które z uwagi na położenie w jakim się znalazły, mogą ulec wychłodzeniu. Pamiętajmy, że każdy może pomóc takim osobom. Czasami wystarczy jeden telefon do odpowiednich służb, aby uratować czyjeś życie lub zdrowie. Nie bądźmy obojętni, jeśli mamy wiedzę, że ktoś potrzebuje pomocy zgłaszajmy to.

E.C.

Powrót na górę strony