KWP: VI Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2018 im. podinsp. Małgorzaty Bigos

Data publikacji 17.03.2018

Po raz szósty KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. W tym roku zawodom nadano imię podinp. Małgorzaty Bigos, policjantki, pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Reprezentacja KWP w Lublinie zajęła II miejsce zdobywając łącznie 22 medale, w tym 9 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin.

W tym roku zawodom nadano imię podinsp. Małgorzaty Bigos, naszej koleżanki pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.  W sporcie odnajdywała radość życia. Jak sama przekonywała był on lekarstwem na wszelkie zmartwienia.  Wszyscy pamiętamy jak w minionych latach startowała w zawodach zdobywając medale dla lubelskiej drużyny. Sport był pasją jej życia i to życie jej odebrał.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.33 MB)

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 97 policjantów, w tym 26 kobiet.  Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc, I Zastępca KWP w Lublinie podinsp.  Jerzy Czebreszuk, insp. Jarosław Siekierski reprezentujący Komendanta Głównego Policji, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Pani Marta Wcisło, mł. insp. Andrzej Porczak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

Jak każdego roku dużego wsparcia przy organizacji mistrzostw udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Dzięki tej współpracy nasze zawody odbywają się obecnie na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy - Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 20 medali, w tym 10 złotych.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie z dorobkiem 22 medali w tym 9 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Szczecinie.  Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz z KWP w Szczecinie Łukasz Pańczyszyn, z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została Agnieszka Burdelak reprezentująca KWP we Wrocławiu.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu, nasza sztafeta z Lublina zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach, II SPAP KWP w Łodzi, a nasi reprezentanci zajęli miejsce trzecie.  Również w sztafecie mix drużyna lubelska wywalczyła brąz.

Niespodzianką tegorocznych mistrzostw był udział w sztafecie męskiej kierownictwa Komendny Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w skład, której weszli m.in. insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki oraz   I Zastępca KWP podinsp. Jerzy Czebreszuk.

R.L.R.

Zobacz więcej zdjęć z VI Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2018 im. podinsp. Małgorzaty Bigos

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.74 MB)