Biłgoraj: Policjanci w akcji „SpoKREWnieni służbą” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Policjanci w akcji „SpoKREWnieni służbą”

Dzisiaj w budynku Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyła się ogólnopolska akcja poboru krwi pn. „SpoKREWnieni służbą” objęta patronatem MSWiA oraz MON. Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski.

Na terenie całego kraju w miesiącu marcu organizowane są zbiórki krwi. Te wspólnie prowadzone działania mają przede wszystkim pomóc wszystkim potrzebującym oraz promować piękną idęę honorowego krwiodawstwa. W tą szczytną akcję włączyli się też policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Biłgoraju z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz na czele, funkcjonariusze PSP, a także mieszkańcy naszego powiatu.

Dzisiaj w budynku PSP w Biłgoraju mundurowi niosąc pomoc osobom potrzebującym oddali swoją krew. W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”, która trwa od 1 do 31 marca br. krew mogą oddać nie tylko mundurowi lecz wszystkie osoby, które chcą w ten sposób pomóc innym. Wszystkie osoby, które pragną przyłączyć się do akcji i pomóc potrzebującym informujemy, że na terenie naszego powiatu zbiórki odbędą się:

  • 18.03.2018r. w godz. 8:30-14:30 w Gimnazjum w Łukowej nr 341
  • 25.03.2018r. w godz. 9:30-13:30 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury ul. Rynek 18

Główna zbiórka krwi jest zaplanowana na dzień 20.03.2018 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim ul. Spokojna 4 w godz. 8:30-14:00.

J.K.