Zamość: Policjanci w akcji "SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Policjanci w akcji "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 15.03.2018

Zamojscy policjanci oddali krew dla chorych i ofiar wypadków. Podzielili się tym co najważniejsze w ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą" realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Główna zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 20 marca w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Krew może oddać każdy, kto chce pomóc innym.

"SpoKREWnieni służbą” to ogólnopolska akcja, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Minister Obrony Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upamiętnienie i oddanie hołdu żołnierzom - bohaterom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski.

W ramach akcji w marcu na terenie całej Polski organizowane są zbiórki poboru krwi. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu również aktywnie włączyli się w akcję i  honorowo oddawali krew w zamojskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Al. Jana Pawła II 10. Te wspólne działania mają pomóc wszystkim potrzebującym, promując jednocześnie idee honorowego krwiodawstwa. Być może oddana dzisiaj krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.

W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” krew może oddać każda pełnoletnia osoba, która chce pomóc potrzebującym. Ta szlachetna inicjatywa będzie trwała do końca marca. Natomiast główna zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 20 marca 2018 r. w godz. 8.30-14.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie ul. Spokojna 4.

D.K-B.