Aktualności

Biała Podl.: Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego oddali krew w ramach akcji „Spokrewnieni służbą”

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim włączyli się w Ogólnopolską Akcję „SpoKREWnieni służbą". Funkcjonariusze honorowo oddali krew w Oddziale Terenowym w Białej Podlaskiej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Policjanci bialskiej jednostki oddają krew już od wielu lat, pomagając z własnej inicjatywy chorym i potrzebującym.

Ogólnopolska zbiórka krwi "SpoKREWnieni służbą" odbywa się pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministerstwa Obrony Narodowej. Zainaugurowana została 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data ta wybrana została nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. W ramach akcji krew oddawać można przez cały marzec.

W inicjatywę włączyła się również bialska komenda. Wczoraj w Oddziale Terenowym w Białej Podlaskiej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim honorowo oddali krew. Warto podkreślić, że nie jest to inicjatywa jednorazowa, a policjanci oddają krew regularnie już od wielu lat, pomagając osobom potrzebującym, które niejednokrotnie przechodzą ciężkie operacje ratujące ich zdrowie i życie.

W.L.