Aktualności

Biała Podl.: Policjanci rozwozili ciepłe posiłki bezdomnym

Data publikacji 05.03.2018

Panujące od dłuższego czasu ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych. Dlatego policjanci bialskiej komendy w trakcie codziennej służby regularnie sprawdzają miejsca, w których takie osoby mogą przebywać. W ubiegły weekend mundurowi oraz bialscy strażnicy miejscy odwiedzili kilkanaście pustostanów, gdzie nocują bezdomni i dostarczyli im ciepłe posiłki oraz herbatę.

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Ich i tak ciężką sytuację pogarszają jeszcze panujące od kilkunastu dni niskie temperatury, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Dlatego bialscy policjanci stale kontrolują miejsca, gdzie przebywają i nocują osoby bezdomne, a w razie potrzeby niosą im niezbędną pomoc.

W ubiegły weekend mundurowi przyłączyli się do akcji rozwożenia ciepłych posiłków i napojów takim właśnie osobom. W nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek policjanci oraz bialscy strażnicy miejscy odwiedzili kilkanaście osób bezdomnych zaopatrując je w gorącą zupę i herbatę, które dostarczyły Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej i Caritas Diecezji Siedleckiej. Funkcjonariusze sprawdzili także, jak osoby te radzą sobie z mrozami i czy ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi w tak trudnym okresie, jakim jest mroźna zima, na osoby bezdomne. Nie bądźmy obojętni na ich los i reagujmy kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie organizmiu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

W.L.

Powrót na górę strony