Aktualności

Opole Lub.: Pijany kierowca wjechał w trzy kobiety

Data publikacji 04.03.2018

Trzy piesze trafiły do szpitala wskutek wypadku drogowego, który wydarzył się dziś rano w Osinach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38–latek kierujący pojazdem marki Opel Omega stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w trzy idące prawidłową stroną jezdni kobiety. Piesze z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Podczas policyjnego badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany. Okazało się, że w organizmie ma blisko 2,5 promila alkoholu.

Dyżurny opolskiej jednostki Policji został powiadomiony o wypadku drogowym w m. Osiny, gm. Chodel około godz. 6:40. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy kierujący  pojazdem marki Opel, 38–letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego przejeżdżając przez Osiny nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w trzy idące prawidłowo lewą stroną jezdni kobiety. W wyniku zdarzenia piesze z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.  

Przybyli na miejsce policjanci w trakcie badania trzeźwości 38 latka ustalili, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna  został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 38–latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Prowadzone w sprawie czynności będą miały na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku grozi kara do 5 lat więzienia. 38–latek musi liczyć się również z możliwością orzeczenia wobec niego 15–letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz dotkliwych konsekwencji finansowych.

E.Ż. 

Powrót na górę strony