Aktualności

Zamość: Marihuana u 13-latków

Data publikacji 04.03.2018

13-letni uczniowie jednej z zamojskiej szkoły podstawowej posiadali marihuanę. Jeden z nich narkotyki miał przy sobie podczas zajęć lekcyjnych. Jego rówieśnik przechowywał je w domu. Policjanci ujawnili u chłopców co prawda niewielkie ilości narkotyków. Jednak ich wiek zatrważa i wskazuje, że coraz młodsze osoby sięgają po substancje zabronione. Uczniowie za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

W piątkowe wczesne popołudnie policjanci z Wydziału Kryminalnego udali się do jednej z zamojskich szkół podstawowych, gdzie dokonali przeszukania 13-letniego chłopca. Jak się okazało 13-latek w opakowaniu po gumie do żucia przechowywał dwa woreczki z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana, w ilości z której można byłoby wykonać ponad trzy porcie narkotyku. 13-latek z Zamościa zapewniał, że narkotyki posiada jedynie po to, aby zaimponować kolegom.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni udali się do domu innego ucznia tej samej szkoły. Przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez 13-latka doprowadziło również do ujawnienia marihuany.

Policjanci powiadomili opiekunów nieletnich i w ich obecności przesłuchali chłopców. Młodzieńcy po wykonanych czynnościach procesowych wrócili do domu i pozostali pod opieką rodziców. Chłopcy swoim postępowaniem naruszyli przepisy zakazujące posiadanie substancji wskazanych jako narkotyk. Z uwagi na swój młody wiek odpowiedzialność poniosą przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich. Funkcjonariusze ustalają również w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie środków odurzajacych.    

D.K-B.

Powrót na górę strony