Aktualności

Łuków: Policjanci oddają krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 02.03.2018

Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej włączyli się policjanci z łukowskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu.

W ramach tej ogólnopolskiej kampanii przez cały marzec  wszyscy mundurowi, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, będą honorowo oddawali krew. Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. Dzisiaj łukowscy policjanci zainaugurowali akcję w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziale terenowym w Łukowie. Tam oddali krew przyłączając się tym samym do kampanii „spoKREWnieni służbą”. Tym skromnym ale jakże ważnym gestem łukowscy policjanci udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie można ratować na wiele sposobów.

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom. Dlatego też łukowscy policjanci będą zachęcali wszystkich, także niezwiązanych z mundurem, by oddawali krew na ten szczytny cel.

M.J.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.38 MB)