Aktualności

Świdnik: Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 26.02.2018

Policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę, który podczas kontroli drogowej chciał wręczyć policjantom ze świdnickiej drogówki pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna „wpadł” podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości”, gdzie w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h.

Wczoraj po godz. 9:00 w miejscowości Kolonia Siedliszczki patrol ruchu drogowego prowadząc działania „Kaskadowy pomiar prędkości” zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 30 km/h. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusz zaproponował mandat karny kredytowany oraz 4 punkty karne. 46-letni kierowca w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem oraz punktami próbował wręczyć policjantowi 200 zł łapówki. Za popełnione przestępstwo mężczyzna został zatrzymany.

Jeszcze wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

E.D.

Powrót na górę strony