Aktualności

Zamość: Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku w Jacni

Data publikacji 10.02.2018

Pogoda sprzyja miłośnikom sportów zimowych. Policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili stok narciarski w Jacni. Sprawdzili, czy uczestnicy zimowego szaleństwa, zarówno dzieci, jak i dorośli, znają podstawowe zasady bezpiecznego zachwiana na stoku.

     W piątek policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili stok narciarski w Jacni. W ramach akcji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach.  Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku (do 16 roku życia) oraz o zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

     Rozdawali również informatory zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

    Mundurowi przypomnieli również o konkursie plastycznym realizowanym pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów” skierowanym do dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w konkursie jest bardzo proste: wystarczy wykonać pracę plastyczną  (dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych) i wysłać ją na adres Komendy Głównej Policji. W konkursie wezmą udział prace nadesłane do dnia 5 marca 2018r.

    Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na internetowej stronie: policja.pl w zakalce bezpieczeństwo na stoku.

 

D.K-B

Powrót na górę strony