Aktualności

Lublin: Ferie na wesoło

Data publikacji 06.02.2018

Nie lada atrakcję miały dziś dzieci uczestniczące w zorganizowanym zimowisku w Lublinie. W ramach akcji „Zima w Mieście” spotkali się z nimi policjanci z wydziału prewencji KMP w Lublinie. Jedno ze spotkań miał charakter zabawy. Wraz z policyjną maskotką Misiem Poli na tafli lodowiska Icemania dzieciaki uczyły się bezpiecznych zachowań. Z kolei w ramach obchodzonego dziś „Dnia bezpiecznego internetu”, uczestnikom spotkania, policjanci przybliżyli zasady bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

       

W okresie ferii wiele dzieci skorzysta ze zorganizowanych form wypoczynku. Jednak część pozostaje w miejscu zamieszkania, co niestety może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Nadmiar wolnego czasu, nuda połączona z niedostateczną opieką ze strony dorosłych prowadzi do wypadków drogowych, zagrożeń podczas korzystania z tzw. „dzikich” ślizgawek i lodowisk, a także innych wypadków wynikających z brawury, lekkomyślności i niewłaściwego gospodarowania czasem. Dlatego bezpieczeństwo dzieci  i młodzieży w okresie wypoczynku zimowego jest priorytetem działań policyjnych.

W trakcie trwanai ferii policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji KMP w Lublinie  realizują   spotkania  edukacyjno- profilaktyczne. Ponadto wraz z pracownikami Lubelskiego Kuratorium Oświaty uczestniczą w kontrolach zimowisk.

        

Podczas pogadanek prewencyjnych  omawiają z dziećmi zasady bezpieczeństwa w trakcie  uprawiania sportów zimowych oraz organizowania kuligów na świeżym powietrzu. Najmłodszych  przestrzegają  przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także przed zabawami zimowymi w pobliżu  ruchliwych ulic.

       

Dziś  policjanci Wydziału Prewencji KMP w Lublinie spotkali się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanym zimowisku w ramach akcji „Zima w Mieście”. Spotkanie odbyło się  na lodowisku ICEMANIA MOSiR w Lublinie. W formie zabawy wraz z policyjną maskotką Misiem Poli dzieciaki na tafli lodowiska uczyły się bezpiecznych zachowań.

         

W tym dniu obchodzony był również „Dzień bezpiecznego internetu”, dlatego uczestnikom spotkania, zarówno dzieciom, jak i dorosłym przybliżone zostały zasady   bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.  Uczestnicy otrzymali odblaski i naklejki tematyczne.

         

Zobacz Więcej Zdjęć

Powrót na górę strony