Aktualności

Radzyń Podl.: Zimowe ferie w powiecie

Data publikacji 04.02.2018

Ferie zimowe w pełni. Dla policjantów jest to również możliwość przypomnienia dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przekonały się o tym dzieci, które w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018" spotkały się z policjantką radzyńskiej jednostki w Publicznej Bibliotece w Kąkolewnicy.

Przez cały czas trwania ferii zimowych radzyńscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2018”. Wczoraj policjantka z radzyńskiej jednostki spotkała się  z uczestnikami zimowiska organizowanego przez Publiczną Bibliotekę w Kąkolewnicy. Podczas spotkania, funkcjonariuszka poruszała szereg tematów związanych z zasadami bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiona została kwestia używania elementów odblaskowych. Nie zabrakło również informacji dotyczących odpowiedzialności jaką ponoszą młodzi ludzie, za łamanie obowiązującego prawa.

W trakcie spotkania nie zabrakło również materiałów z informacjami na temat bezpiecznego spędzania ferii, jak też ulotek dotyczących bezpieczeństwa. Policjantka przekazała także informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w miejscu
i poza miejscem zamieszkania. Przypominała o właściwych zasadach postępowania podczas zabaw na śniegu i lodzie, tak by ferie były wesołe, ale przede wszystkim bezpieczne.

Piątkowe spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

P.M.

Powrót na górę strony