Aktualności

Puławy: Dzieci odwiedziły komendę, żeby posłuchać o bezpieczeństwie w ferie i pracy policjantów

Data publikacji 04.02.2018

Pogadanka o bezpieczeństwie w ferie, noszeniu odblasków i zapinaniu pasów, lekcja daktyloskopii i wizyta w gabinecie komendanta – to wszystko czeka na dzieci odwiedzające Komendę Powiatową Policji w Puławach. W tym tygodniu komendę odwiedzili najmłodsi z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

W Puławach policjanci nie tylko odwiedzają dzieci na ich zimowiskach. Zapraszają ich także do komendy, żeby mogły zobaczyć jak pracują policjanci, posłuchać o bezpiecznych zachowaniach, a także odwiedzić w gabinecie komendanta.

W tym tygodniu mundurowych odwiedziły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach. Maluchy miały okazję obejrzeć i przymierzyć sprzęt policyjny, zrobić sobie zdjęcie sygnalityczne i pobrać odciski palców, a także odwiedzić Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Puławach – podinsp. Marcina Kotulskiego, od którego otrzymały odblaski.

Nie zabrakło pogadanki na temat bezpieczeństwa i wielu, czasem trudnych pytań. Najczęściej dzieci chcą wiedzieć jak wygląda policyjny areszt oraz czy teraz „siedzą w nim złodzieje”. Zainteresowanie wzbudza też największy z „policjantów” – Lew Leon, który wita najmłodszych wchodzących na salę konferencyjną. Niezmiennie jednak największy entuzjazm dzieci budzi możliwość porozmawiania z policjantami przez policyjna radiostację.   

E.R.K.

Powrót na górę strony