Aktualności

Świdnik: Dzieci odwiedziły świdnicką komendę

Data publikacji 04.02.2018

Mury świdnickiej komendy odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Świdniku. Grupa 24 podopiecznych MOPS-u zwiedziła jednostkę policji oraz uczestniczyła w pogadance nt. bezpieczeństwa w szczególności podczas spędzania ferii zimowych. Dzieci obejrzały pokaz przewodników psów służbowych oraz zabawiły się w techników kryminalistyki ujawniając i zabezpieczając ślady linii papilarnych.

W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przyszli niecodzienni goście. Grupa 24 podopiecznych MOPS-u w Świdniku wraz z opiekunkami zwiedziła naszą jednostkę i z bliska mogła przyjrzeć się pracy mundurowych. Następnie na świetlicy dzieci obejrzały film pokazowy i wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa, w tym jak spędzać czas zimowego wypoczynku aby obfitował on jedynie w miłe wspomnienia.

Dzieci miały również okazję uzyskać bliższe informacje na temat pracy przewodników psów służbowych z czworonożnymi podopiecznymi, a także obejrzeć pokaz ich tresury, posłuszeństwa, obrony opiekuna oraz wysłuchać rad co robić podczas ataku psa.

Na koniec grupa mogła wziąć udział w zajęciach praktycznych z ujawniania i zabezpieczania odcisków linii papilarnych. Dzieci otrzymały na pamiątkę odbitki swoich paluszków, a także odblaski.

E.D.

Powrót na górę strony