Aktualności

Lublin: Policjanci zatrzymali włamywacza w bezpośrednim pościgu

Data publikacji 31.01.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów i lokalu na terenie Niedrzwicy Dużej. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec tej gminy. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Dodatkowo odpowie za uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i groźby. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego ze sklepów w Niedrzwicy Dużej usiłował włamać się mężczyzna. Został spłoszony przez właściciela, który usłyszał hałas. Kiedy policjanci byli na miejscu, do dyżurnego dotarło kolejne zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca uderza siekierą w drzwi jednego z lokali znajdującego się kilka ulic dalej. Natychmiast ruszyli tam policjanci i w pobliżu zauważyli mężczyznę, który na ich widok odrzucił siekierę i zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża, który w chwili zatrzymania był bardzo agresywny. Mężczyzna oprócz usiłowania włamania odpowie za uszkodzenie radiowozu oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i za groźby. Jak się okazało to był już kolejny konflikt z prawem 32-latka, który w przeszłości karny był między innymi za rozbój i włamania. 

Dzisiaj mieszkaniec gm. Niedrzwica Duża zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony