Aktualności

Lublin: Nastraszył bronią i ukradł gotówkę, po chwili wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 30.01.2018

Policjanci zatrzymali 21-latka, który w jednym z lokali przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zastraszył jednego z klientów i ukradł mu portfel z dużą ilością gotówki. Sprawca został zatrzymany na jednej z ulic przez policyjnych wywiadowców. Mundurowi znaleźli przy nim pieniądze, pistolet gazowy, a nawet narkotyki. Jak się okazało, zatrzymany 21-latek karany był wcześniej za podobne czyny i wkrótce za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

Dzisiaj około godz. 3 w nocy dyżurny KMP w Lublinie odebrał telefon od mieszkańca miasta. Mężczyzna zgłosił, że podczas pobytu w lokalu w centrum Lublina został okradziony z pieniędzy. Jak relacjonował pokrzywdzony, spożywał alkohol w barze. Kiedy  poszedł do toalety, w tę samą stronę skierował się nieznany mężczyzna.

Sprawca najwyraźniej widział wcześniej, jak klient przy barze okazuje portfel z pieniędzmi, więc podążył za nim. Następnie przedmiotem przypominającym broń zagroził 28-latkowi i zażądał wydania gotówki. Z pieniędzmi w ręku opuścił lokal.

Pokrzywdzony ruszył za nim powiadamiając jednocześnie Policję. Policyjni wywiadowcy na jednej  z ulic w centrum miasta zauważyli opisywanego mężczyznę i go zatrzymali. Funkcjonariusze ujawnili przy nim 1 tys. zł. gotówki, pistolet gazowy a nawet dilerkę z amfetaminą.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, bowiem był już wcześniej karany za podobne czyny. W październiku ubiegłego roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał karę pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony