Aktualności

KWP: Lubelszczyzna przygotowana do ferii zimowych

Data publikacji 24.01.2018

Dzisiaj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania były zbliżające się ferie zimowe w województwie lubelskim. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

Dzisiaj przed południem w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania były zbliżające się ferie zimowe w województwie lubelskim. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży m.in.: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, NOSG i Kuratorium Oświaty. 

Naszą służbę reprezentował Komendant Wojewódzki Policji Pan insp. Robert Szewc, który podkreślał, że w ramach  działań pn. „Bezpieczne ferie” policjanci będą prowadzić szereg przedsięwzięć mających na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić akcje informacyjne i edukacyjne ukierunkowane na promowanie bezpieczeństwa osób wyjeżdzających na ferie.  Działania skoncentrowane są przede wszystkim na bezpieczeństwie przewożenia dzieci i młodzieży, a polegają miedzy innymi na prowadzeniu wzmożonych kontroli autokarów i samochodów.  W każdym województwie, w tym także na Lubelszczyźnie, wytypowane zostały stałe miejsca prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców.

Jeszcze przed feriami policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się zetknąć. Apelowali  o rozwagę podczas zabaw na śniegu oraz na lodzie. Przestrzegali uczniów przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków. Opowiedzieli, jak się zachować, gdy załamie się lód i jak udzielić pomocy tonącemu. Jak zawsze w przypadku takich spotkań była również mowa o właściwym korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Poruszono także kwestie zagrożeń płynących z używania dopalaczy oraz innych używek.

Wzorem lat ubiegłych w tracie ferie wspólnie z pracownikami Kuratorium Oświaty prowadzić będziemy kontrole zorganizowanych form wypoczynku.

Miejsca wskazane do kontroli autokarów:

Załącznik do pobrania.

R.L.R.

Powrót na górę strony