Aktualności

Świdnik: Nie lubi…. „obcych”

Data publikacji 23.01.2018

Policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 74- letniego sprawcę zniszczenia samochodu. Mieszkaniec Świdnika poprzebijał opony i porysował karoserię w zaparkowanym audi. Jak tłumaczył później policjantom, zdenerwował się bo….. pojazd posiadał „obce” tablice rejestracyjne.

Kilka dni temu mieszkanka Świdnika poinformowała policjantów o zniszczeniu samochodu. Właścicielka niedawno kupionego audi była rozżalona. Tłumaczyła, że pozostawiła samochód na parkingu, a kiedy po kilku godzinach do niego wróciła okazało się, że pojazd został uszkodzony. Ktoś poprzebijał w nim wszystkie opony oraz porysował powłokę lakierniczą. Wartość strat oszacowała na kwotę 1700zł.

      

Policjanci podczas ustalania okoliczności przestępstwa zabezpieczyli  monitoring. Jedna z kamer zarejestrowała sprawcę uszkodzenia pojazdu.   

Wandal wpadł w miniony weekend. Został zatrzymany przez   będącego na wolnym funkcjonariusza  wydziału kryminalnego. Mundurowy  zauważył sprawcę na jednej z ulic Świdnika. Bez chwili wahania postanowił go zatrzymać.  Był to 74 letni mieszkaniec miasta.

      

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty.  74 latek tłumaczył policjantom, że powodem zwrócenia uwagi na zaparkowany pojazd były jego …… tablice rejestracyjny, które pochodziły z innego województwa.

     

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.83 MB)

 

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

E.D.  

 

 

Powrót na górę strony