Łuków: "Dzień Otwarty" w łukowskiej komendzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: "Dzień Otwarty" w łukowskiej komendzie

Data publikacji 18.01.2018

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do służby w Policji, jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje by zostać policjantem, jak wygląda sama służba? To w ramach "Dnia Otwartego" łukowskiej komendy, na te oraz inne pytania usłyszeli wczoraj odpowiedź uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Wczoraj łukowscy policjanci zorganizowali "Dzień Otwarty" swojej jednostki. Z zaproszenia mundurowych skorzystali uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. Podczas kilkugodzinnego spotkania, młodzież przede wszystkim zdobyła informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji. Uczniowie dopytywali się o możliwość dopasowania profilu służby w Policji do osobistych zainteresowań. Prowadzący spotkanie informowali o możliwościach rozwoju zawodowego i awansu nowych policjantów. Uczniowie poznali też strukturę funkcjonowania jednostki i zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta, a także zapoznali się w praktyce z jego specyfiką.

„Przyszli policjanci” zapoznali się również z wyposażeniem którym dysponują łukowscy mundurowi. Każdy z nich miał możliwość obejrzenia i dotknięcia wyposażenia policyjnego, które mundurowi wykorzystują w trakcie swej służby. Uczniów bardzo zaciekawiły także przekazane im przez technika kryminalistyki informacje i różne ciekawostki z jakimi spotykają się śledczy na miejscu zdarzeń kryminalnych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Oprócz wyposażenia radiowozów, specyfiki i sposobu pełnienia służby przez policjantów z drogówki, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko dyżurnego jednostki.

Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. Życzymy im wytrwałości w dążeniu do zrealizowania swoich marzeń w rzeczywistości.

M.J.