Aktualności

Lublin: Poszukiwany 14 listami gończymi oszust wpadł w ręce lubelskich policjantów

Data publikacji 17.01.2018

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie wpadł 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas odbioru sprzętu RTV, na zakup którego wyłudził kredyt w jednym z banków. Jak ustalili policjanci, 38-latek dokonał wyłudzenia pieniędzy wykorzystując dane innej osoby. W dodatku, mężczyzna poszukiwany był 14 listami gończymi wydanymi przez kilka prokuratur na terenie kraju za popełnione przestępstwa gospodarcze. Dziś zostanie przekonwojowany do aresztu śledczego, bo do odsiadki ma 2 lata pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 38-latka doszło wczoraj na jednej z ulic miasta. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali go w momencie, kiedy odbierał przesyłkę w postaci telewizora. Jak ustalili funkcjonariusze, na jego zakup w systemie ratalnym wyłudził kredyt w jednym z banków w Lublinie. Do tego celu posłużył się sfałszowanym dokumentem zawierającym dane innej osoby.

Policjanci znaleźli przy nim także telefony komórkowe, kilka kart SIM i sfałszowane dokumenty. Mundurowi zabezpieczyli również 2 tys. zł gotówki.

38-latek nie posiadający stałego miejsca zameldowania trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poszukiwany był aktualnie 14 listami gończymi wydanymi przez kilka prokuratur na terenie kraju za popełnione przestępstwa gospodarcze. 38-latek ma także do odsiadki 2 lata pozbawienia wolności. Dziś mężczyzna zostanie przekonwojowany do aresztu śledczego.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony