Aktualności

Świdnik: Zatrzymani podpalacze

Data publikacji 15.01.2018

Policjanci z Piask i Świdnika zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy w minionym tygodniu podpalili budynek gospodarczo-mieszkalny, a straty jakie spowodowali, oszacowano na 10 tys. zł. Ponadto 19-latek usłyszał 8 kolejnych zarzutów podpaleń opuszczonych budynków mieszkalnych i gospodarczych, gdzie wstępna wycena szkód wyniosła ponad 70 tys. złotych.

Do jednego pożarów doszło w środę.  Nieznani sprawcy podpalili opuszczony budynek gospodarczo-mieszkalny w miejscowości Bystrzejowice Pierwsze.  Straty zostały oszacowane na kwotę 10 tys. złotych.  Policjanci z Piask i Świdnika realizując własne ustalenia  zatrzymali mieszkańca  gminy Piaski, którzy mieli związek z tym przestępstwem.  To dwaj mężczyźni w wieku 18 i 19 lat.

19-latek przyznał się do tego podpalenia. Poza tym zarzutem usłyszał jeszcze osiem innych zarzutów podpalanie opuszczonych budynków mieszkalnych i gospodarczych, gdzie wstępna wycena szkód wyniosła ponad 70 tys. złotych. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Ze sprawą powiązany jest również 18-latek, który usłyszał zarzut jak również dwóch nieletnich w wieku 15 i 16 lat. Wobec pierwszego z nich prokuratura zastosowała dozór a nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą podpaleń i ustalają czy są inne osoby mogące mieć związek z tymi czynami.

E.D.

 

Powrót na górę strony