Aktualności

Puławy: Potrącił pieszą na przejściu i odjechał… na zakupy

Data publikacji 10.01.2018

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Puławach. 84-letni kierowca forda potrącił 57-letnią kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Pomocy kobiecie udzielili dzielnicowi, którzy odnaleźli także sprawcę. 84 latek … robił zakupy w pobliskim markecie.

W poniedziałek dzielnicowi na skrzyżowaniu ulic Lubelska/Gościńczyk w Puławach zauważyli kobietę leżącą na przejściu dla pieszych. Podjechali i udzielili jej pomocy oraz ustalili okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczyła. Okazało się, że kierujący fordem skręcając z ulicy Lubelskiej w ulicę Gościńczyk nie ustąpił pierwszeństwa 57-letniej mieszkance Puław, która prawidłowo przechodziła po przejściu dla pieszych. Kierowca zaraz po zdarzeniu odjechał z miejsca i zaparkował auto przy znajdującym się nieopodal markecie.

    

Kiedy poszkodowanej udzielana była pomoc medyczna, policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Jak się okazało, 84-latek, który kierował fordem robił ……zakupy. Twierdził, że nie był nawet świadom tego co się wydarzyło. Jak wykazało badanie, był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Poszkodowana piesza, po badaniach, z ogólnymi potłuczeniami ciała została wypisana ze szpitala.

Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia i apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.  

E.R.K

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony