Aktualności

Krasnystaw: Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży pluszowego "Kubusia Puchatka"

Data publikacji 09.01.2018

Policjant z krasnostawskiej drogówki będąc po służbie zatrzymał złodzieja. Łupem nietrzeźwego 30-latka padł pluszowy "Kubuś Puchatek". Sprawca zabrał go z terenu jednej z hurtowni zabawek w Krasnymstawie. Funkcjonariusz widząc całe zdarzenie zatrzymał mężczyznę i przekazał wezwanemu na miejsce patrolowi. Natomiast popularny miś wrócił na sklepową półkę.

 

Wczoraj około godziny 14:00 będący poza służbą policjant zauważył jak z terenu jednej z hurtowni z zabawkami wyszedł mężczyzna i zabrał znajdującą się przy wejściu pluszową maskotkę, która była w foliowym worku. Mężczyzna zarzucił sobie worek na plecy, po czym opuścił teren sklepu. Widząc to funkcjonariusz podszedł do mężczyzny i podjął interwencję. Złodziej gdy zorientował się, że ma do czynienia z policjantem to odrzucił skradzionego misia i próbował się oddalić. Pomimo tego, iż się szarpał, wyrywał a nawet uderzył policjanta,  został obezwładniony przez mundurowego i przekazany patrolowi, który przybył na miejsce. Z jego zachowania wynikało, iż był pod silnym działaniem alkoholu.

 

Dzisiejszą noc 30-letni mieszkaniec Krasnegostawu spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut kradzieży wartej ponad 150 zł maskotki oraz odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

P.W.

Powrót na górę strony